Wiercenie jest rodzajem obróbki skrawaniem, które polega na usuwaniu warstwy materiału, który jest obrabiany i zamianie go na wióry. Proces ten w wypadku wiercenia wykonywany jest specjalnym narzędziem stworzonym do tego celu, czyli wiertłem, w wyniku którego otrzymujemy otwór o przekroju najczęściej kołowym, ale nie tylko. Przy zastosowaniu specjalnych wierteł oraz metody wiercenia wtórnego możliwe jest także uzyskanie otworów wielokątnych.
Największą trudnością przy obróbce aluminium i jego stopów jest zachowanie tego metalu podczas cięcia i skrawania. W zależności od stanu utwardzenia stopu może on być ciągliwy, kruchy lub twardy i to właśnie twardość obrabianego elementu jest głównym wskaźnikiem przy doborze narzędzia. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób dobierać narzędzia do cięcia aluminium.
W wielu branżach przemysłu jednym z etapów produkcyjnych jest obróbka wibrościerna, która pozwala nadać określony kształt właściwości wykańczanej powierzchni do dalszej obróbki. Polega ona na precyzyjnym usuwaniem gratu, zadziorów czy ostrych krawędzi, które powstają na linii produkcyjnej, np. podczas spawania. Dziś chcemy zastanowić się bliżej, w jakich dziedzinach przemysłu wykorzystuje się obróbkę wibrościerną w kontekście zalet i możliwości wykończeniowych, jakie daje ten rodzaj wykańczania elementów produkcyjnych?
Dzięki maszynom CNC znacznie wzrosła jakość procesów produkcyjnych, elementy są bowiem wytwarzane według ściśle określonych norm, zaś jakiekolwiek odchylenia od nich są naprawdę rzadkie. Dodatkowo w produkcji stosuje się metody kontroli jakości, by móc uniknąć błędów. Na czym dokładnie metody te polegają?
Dobór odpowiednich parametrów skrawania jeszcze przed rozpoczęciem procesu jest kluczowy, by uzyskać oczekiwany efekt. Podstawowymi parametrami przy frezowaniu są prędkość skrawania, posuw i głębokość skrawania. Dobierając parametry frezowania, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.
Obróbka CNC niewątpliwie zrewolucjonizowała przemysł. CNC to skrót od angielskiego Computerized Numerical Control, czyli procesu, w którym toczenie jest całkowicie zautomatyzowane dzięki zastosowaniu zintegrowanego z maszyną mikrokomputera. Operator nie musi wykonywać innych czynności manualnych, niż uzbrojenie maszyny, zamocowanie materiału, wywołanie programu i ustawienie jego punktu zerowego.
Niewiele osób wie o tym, że dawniej przy obrabiarkach CNC ginęło co roku wielu pracowników, jeszcze więcej doznawało znacznych obrażeń. Współczesne maszyny wyposażone są w różnego rodzaju zabezpieczenia, firmy wprowadzają też wytyczne i zasady z maszynami CNC. O czym musi pamiętać operator?
Cięcie laserowe jest obecnie uznawane za najbardziej innowacyjną technologię obróbki metali. Zawdzięcza to przede wszystkim ogromnej precyzji, efektywności, a także możliwości zastosowania przy wielu różnych stopach. Czym jeszcze charakteryzuje się ta metoda i jak przebiega krok po kroku?
Cięcie laserowe to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki, wykonywana przy użyciu energii wiązki lasera i gazu technicznego, którym może być powietrze, azot lub tlen. Jak metoda ta wygląda w praktyce i jakie są jej główne zalety?
Obróbka CNC odnosi się do urządzeń sterowanych numerycznie za pomocą komputerów. Jest ona wykonywana najczęściej na frezarkach oraz tokarkach, przy czym pierwsze z nich służą do obrabiania skrawaniem materiałów o powierzchni płaskiej, zaś drugie do brył obrotowych. Jak są one zbudowane i co przesądza o ich popularności?
Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego
Zakład Produkcyjno-Usługowy "ADMOT" s.c. został założony w 1989 roku. Specjalizuje się w wielkoseryjnej obróbce wiórowej i plastycznej na zimno, produkując głównie podzespoły i części dla przemysłu motoryzacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.