Blogi

W jakich dziedzinach przemysłu wykorzystuje się obróbkę wibrościerną?

W wielu branżach przemysłu jednym z etapów produkcyjnych jest obróbka wibrościerna, która pozwala nadać określony kształt właściwości wykańczanej powierzchni do dalszej obróbki. Polega ona na precyzyjnym usuwaniem gratu, zadziorów czy ostrych krawędzi, które powstają na linii produkcyjnej, np. podczas spawania. Dziś chcemy zastanowić się bliżej, w jakich dziedzinach przemysłu wykorzystuje się obróbkę wibrościerną w kontekście zalet i możliwości wykończeniowych, jakie daje ten rodzaj wykańczania elementów produkcyjnych?

W jakich działaniach przemysłowych korzysta się z toczenia CNC?

Obróbka CNC niewątpliwie zrewolucjonizowała przemysł. CNC to skrót od angielskiego Computerized Numerical Control, czyli procesu, w którym toczenie jest całkowicie zautomatyzowane dzięki zastosowaniu zintegrowanego z maszyną mikrokomputera. Operator nie musi wykonywać innych czynności manualnych, niż uzbrojenie maszyny, zamocowanie materiału, wywołanie programu i ustawienie jego punktu zerowego.

Co to jest obróbka CNC?

Obróbka CNC (Computerized Numerical Control) należy najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych metod skrawania. Bazuje na zautomatyzowanym procesie produkcyjnym, który zapewnia maksymalną wydajność pracy. Ta technologia obróbki pozwala na szybką i precyzyjną pracę z różnymi materiałami. Ze względu na swoje zalety jest wybierana także zamiast tradycyjnych sposobów pracy z metalami, drewnem i tworzywami sztucznymi.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego