Blogi

W jakich działaniach przemysłowych korzysta się z toczenia CNC?

Obróbka CNC niewątpliwie zrewolucjonizowała przemysł. CNC to skrót od angielskiego Computerized Numerical Control, czyli procesu, w którym toczenie jest całkowicie zautomatyzowane dzięki zastosowaniu zintegrowanego z maszyną mikrokomputera. Operator nie musi wykonywać innych czynności manualnych, niż uzbrojenie maszyny, zamocowanie materiału, wywołanie programu i ustawienie jego punktu zerowego.

Co to jest obróbka CNC?

Obróbka CNC (Computerized Numerical Control) należy najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych metod skrawania. Bazuje na zautomatyzowanym procesie produkcyjnym, który zapewnia maksymalną wydajność pracy. Ta technologia obróbki pozwala na szybką i precyzyjną pracę z różnymi materiałami. Ze względu na swoje zalety jest wybierana także zamiast tradycyjnych sposobów pracy z metalami, drewnem i tworzywami sztucznymi.

Na czym polega cięcie laserem profili?

Współczesne metody produkcyjne opierają się w głównej mierze na automatyzacji wszystkich procesów. Jedną z nowocześniejszych metod obróbki materiałów jest laserowe cięcie profili. To bardzo efektywny i rekomendowany proces modyfikacji produktów różnego typu. Jakie korzyści możesz osiągnąć, wdrażając tego typu technologię? W jaki sposób odbywa się cięcie laserowe profili?

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego