Obróbka CNC na Śląsku

Obecnie do popularnych metod obróbki skrawaniem materiałów zalicza się procesy podejmowane z wykorzystaniem technologii CNC (ang. Computerized Numerical Control – komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych). Opiera się na usuwaniu (odcinaniu) niewielkich fragmentów materiału od obrabianego elementu zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi do maszyny komputerowo. Obróbka CNC pozwala na przeprowadzenie procesów na bazie między innymi metalu, ale także drewna, tworzyw sztucznych, itp. Technologia ta powszechnie stosowana jest w procesie frezowania i toczenia.

Wykorzystywane urządzenie

W procesie laserowej i tradycyjnej obróbki CNC wykorzystywane są urządzenia sterowane komputerowo, zaopatrzone w graficzny interfejs użytkownika stanowiący formę komunikacji między obsługującym maszynę a jej systemem operacyjnym. Za jego pomocą odbywa się programowanie urządzenia – czyli wprowadzenie odpowiednich ustawień, a także możliwe jest ich edytowanie oraz wprowadzenie informacji o koniecznej korekcie. Dla zapewnienia prawidłowej pracy maszyny konieczne jest przekazanie właściwie przygotowanego projektu (CAD), a następnie jego przetworzenie na plan sterowania maszyną (CAM).

Nasza firma posiada bardzo dobrze wyposażone zaplecze maszynowe, zaopatrzone między innymi w sprzęt do frezowania profili aluminiowych bądź stalowych, które zapewniają dokładność rzędu +/- 0,003 mm. Ponadto w obróbce CNC wykorzystujemy urządzenia, które umożliwiają wykonanie precyzyjnych gwintów, wywiercenie dokładnych otworów. Posiadamy nowoczesne centra obróbcze CNC pozwalające na produkcję mało- i wielkoseryjną oraz dające bardzo szeroki zakres możliwości w zakresie dostosowania parametrów urządzeń do potrzeb konsumentów.

Zastosowanie

Obróbka CNC jest coraz częściej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Metoda ta chętnie jest stosowana przy prototypowaniu. Daje możliwość wykonania przedmiotu, będącego wzorem przyszłych wyrobów, a także nanoszenia do jego projektu zmian. Sprawdza się w produkcji elementów, które wymagają powtarzalności. Metoda ta może być wykorzystana w każdym obszarze, gdzie konieczne jest przygotowanie w krótkim czasie dużej liczby przedmiotów o identycznych kształtach i wymiarach. Obróbka CNC często bywa wykorzystywana m.in. w przemyśle samochodowym, meblarstwie oraz modelarstwie.

Atuty naszej firmy

Oferujemy usługi z zakresu obróbki CNC głównie dla Klientów z terenu Śląska, ale przyjmujemy też zlecenia od Klientów indywidualnych. Wykonujemy usługi:

  • szybko – urządzenia sterowane numerycznie działają z większą prędkością niż maszyny konwencjonalne i obrabiarki manualne,
  • precyzyjnie – zastosowanie sterowania numerycznego sprawia, że maszyna wykonuje każdy element bardzo dokładnie – zgodnie z parametrami zamieszczonymi na projekcie,
  • powtarzalnie – metoda ta umożliwia wykonanie wielu powtórzeń elementu z osiągnięciem identycznych wyników.

Ponadto warto zaufać naszej firmie, ponieważ wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015. Zapewniamy przy tym fachowe doradztwo w zakresie oferowanych usług.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego