eniro - blog

Jak wywiercić otwór w aluminium dbając o jakość wykończenia?

Wiercenie jest rodzajem obróbki skrawaniem, które polega na usuwaniu warstwy materiału, który jest obrabiany i zamianie go na wióry. Proces ten w wypadku wiercenia wykonywany jest specjalnym narzędziem stworzonym do tego celu, czyli wiertłem, w wyniku którego otrzymujemy otwór o przekroju najczęściej kołowym, ale nie tylko. Przy zastosowaniu specjalnych wierteł oraz metody wiercenia wtórnego możliwe jest także uzyskanie otworów wielokątnych.

Narzędzia i techniki używane do cięcia aluminium

Największą trudnością przy obróbce aluminium i jego stopów jest zachowanie tego metalu podczas cięcia i skrawania. W zależności od stanu utwardzenia stopu może on być ciągliwy, kruchy lub twardy i to właśnie twardość obrabianego elementu jest głównym wskaźnikiem przy doborze narzędzia. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób dobierać narzędzia do cięcia aluminium.

W jakich dziedzinach przemysłu wykorzystuje się obróbkę wibrościerną?

W wielu branżach przemysłu jednym z etapów produkcyjnych jest obróbka wibrościerna, która pozwala nadać określony kształt właściwości wykańczanej powierzchni do dalszej obróbki. Polega ona na precyzyjnym usuwaniem gratu, zadziorów czy ostrych krawędzi, które powstają na linii produkcyjnej, np. podczas spawania. Dziś chcemy zastanowić się bliżej, w jakich dziedzinach przemysłu wykorzystuje się obróbkę wibrościerną w kontekście zalet i możliwości wykończeniowych, jakie daje ten rodzaj wykańczania elementów produkcyjnych?

Na czym polega obróbka laserowa metali?

Wykorzystanie nowoczesnych technologii i bogate zaplecze urządzeń sprawia, że obróbka metali może dziś być bardzo efektywna. Szczególną popularnością wśród nowoczesnych usługobiorców cieszy się metoda cięcia laserowego. Na czym dokładnie polega ta technika i czym się charakteryzuje? Jakie korzyści możesz osiągnąć, zlecając profesjonalną obróbkę laserową metali?

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego