O nas

Z.P.U. ADMOTZ.P.U. ADMOT został założony w 1989roku. Jego pomysłodawcą i założycielem był mgr inż. Józef Adamiec. W 1993 roku zakład zmienił swój status na spółkę cywilną, której udziałowcami były dzieci założyciela. Do dnia dzisiejszego na mocy aneksu do umowy spółki firmą zarządza syn Jacek.

Z.P.U. ADMOTPoczątkowo jedynym klientem zakładu była Fabryka Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Produkowano wówczas zamki drzwiowe dla zakładu FSM w Skoczowie, później około 14 typu podkładek i tulejki dla Zakładu FSM w Wapienicy i Bielsku-Białej. Równocześnie z rozpoczęciem w Polsce produkcji samochodu Fiat Cinquecento, zakład pozyskał do produkcji kolejne detale, które produkował i dostarczał na pierwszy montaż do Fiata.

W 1995 roku nastąpiła rozbudowa zakładu produkcyjnego.

W 2000 roku firma wdrożyła system zarządzania jakością i w październiku tegoż roku otrzymała certyfikat ISO 9002. Trzy lata później, w roku 2003 Firma utrzymała system, czego potwierdzeniem był certyfikat na zgodność z ISO 9001:2000. Uzyskanie certyfikatu pozwoliło pozyskać nowych klientów, dla których do produkcji detali z aluminium zakupiono nowe centra obróbcze CNC. W 2009 roku firma odebrała certyfikat na zgodność ze zaktualizowaną normą ISO 9001:2008.

W 2010 roku Firma pozyskała dotację ze środków Unii Europejskiej na zakup automatycznej piły do ciecia profili.

W kwietniu 2013 roku potwierdziła swoją zgodność z wymaganiami Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2008 otrzymując certyfikat z datą ważności do roku 2016.

Głównym celem firmy Admot jest wielkoseryjna produkcja wysokiej jakości podzespołów i części oraz świadczenie usług obróbki mechanicznej elementów metalowych, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego jak i również dla branży meblarskiej oraz systemów i instalacji wentylacyjno-rekuperacyjnych.

Wytwarzane w Firmie detale można podzielić na grupy:

  1. detale toczone (sworznie, nakrętki, tulejki)
  2. detale tłoczone (płytka z gwintem oraz profile aluminiowe)
  3. detale obrabiane na centrach CNC (kasety, radiatory, zderzaki)
  4. detale cięte (pierścienie oraz profile aluminiowe)

W chwili obecnej Firma posiada centra obróbcze CNC, automaty jedno i sześciowrzecionowe o możliwości toczenia do 67 mm, prasy o nacisku 100 ton, automatyczne piły do precyzyjnego cięcia profili stalowych i aluminiowych, urządzenia do obróbki wibrościernej, tokarki, wiertarki słupowe, szlifierki oraz szereg maszyn potrzebnych do płynnego przebiegu procesu produkcyjnego.

Zakład pracuje w systemie trzyzmianowym. Swoje procesy obejmuje systemem kontroli dostaw, kontroli międzyoperacyjnej, samokontroli i kontroli końcowej, wspomaganej i nadzorowanej przez Izbę pomiarów.

Obecnie Firma prowadzi prace wdrożeniowe w zakresie oprogramowania QMS wspomagającego zarządzanie produkcją, infrastrukturą, zasobami oraz przepływem materiałów. Zakończono wdrażanie w zakresie modułów: zarzadzania parkiem maszynowym, narzędziami kontrolno-pomiarowymi, rejestrowaniem spływów produkcyjnych oraz moduł zarządzania kadrami. Trwają prace nad modułem dokumentacji technologicznej (m.in. rysunki, schematy przebiegu procesu produkcyjnego, FMEA, Control plan’y) oraz modułem SPC, czyli statystycznym sterowaniem procesem produkcyjnym.

W 2013 r. firma zdecydowała się na zmianę logotypu:

Z.P.U. ADMOT

Firma Admot stale zmierza do zwiększenia wydajności, poprawy jakości oferowanych produktów, co pozwala zbliżać się do konkurencyjnych firm krajowych i zagranicznych.


Z.P.U. ADMOT

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego