Czy profile aluminiowe mogą podlegać obróbce plastycznej?

Profile aluminiowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Zastanawia Was, czy można poddać je obróbce plastycznej? W takim razie sprawdźcie poniższy artykuł, w którym odpowiadamy na to pytanie. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Czym są profile aluminiowe?

Profile aluminiowe to rodzaj półproduktów, które wykorzystuje się w wielu branżach, głównie w budownictwie, transporcie i przy wyposażeniu wnętrz. Są one bardzo lekkie, trwałe i estetyczne. Występują w wielu kolorach, kształtach (okrągłe, kątowe) i dają szerokie możliwości, jeśli chodzi o ich obróbkę plastyczną. Szerzej tę kwestię przedstawimy w dalszej części artykułu. W tym miejscu natomiast warto mieć świadomość, że są to półprodukty bardzo uniwersalne i z łatwością można je ze sobą łączyć oraz mocować. To wszystko sprawia, że z roku na rok profile aluminiowe coraz częściej zastępują starsze materiały i tworzywa sztuczne w wielu branżach.

Obróbka plastyczna profili z aluminium

Tak jak wspominaliśmy, obróbka profili z aluminiowych jest możliwa i bardzo często się ją stosuje. Nasza firma od lat realizuje tego typu zlecenia zgodnie z wytycznymi klientów, co pozwala na późniejsze wykorzystywanie profili w dowolny sposób.

Aluminium jest tworzywem o dużej plastyczności i małej gęstości, przez co jego przeróbka jest mało wymagająca. Do najpopularniejszych zabiegów, jakie wykonuje się na profilach aluminiowych, należy m.in.:

  • dziurowanie,
  • frezowanie,
  • cięcie,
  • a także gięcie.

W ten sposób można szybko i z dużą dokładnością zmienić strukturę oraz rozmiar poszczególnych elementów.

Do obróbki plastycznej aluminium często wykorzystuje się te same narzędzia, co do drewna, z tą różnicą, że trzeba wymienić piły i wiertła.

Jeśli szukacie zaufanej i sprawdzonej firmy, której powierzycie wykonanie obróbki plastycznej profili z aluminium, to zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują atrakcyjne warunki współpracy.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego