Narzędzia używane przy obróbce CNC

Narzędzia używane przy obróbce CNC

Obróbka CNC odnosi się do urządzeń sterowanych numerycznie za pomocą komputerów. Jest ona wykonywana najczęściej na frezarkach oraz tokarkach, przy czym pierwsze z nich służą do obrabiania skrawaniem materiałów o powierzchni płaskiej, zaś drugie do brył obrotowych. Jak są one zbudowane i co przesądza o ich popularności?

Jakie są zalety obrabiarek CNC?

Abu urządzenia gwarantowały najwyższą jakość obróbki oraz działały sprawnie, muszą spełniać kilka wymogów. Cechuje je przede wszystkim kompaktowa konstrukcja z zamkniętą przestrzenią roboczą, dzięki czemu stanowiska są czyste i cały czas gotowe do realizacji zleceń. Kolejny element to możliwość równoczesnego obrabiania produktów na kilku wrzecionach, co przyczynia się do znacznego usprawnienia procesu i wyprodukowania wielu elementów w krótkim czasie. Narzędzia CNC cechuje jednak przede wszystkim automatyzacja pracy, która obejmuje samoczynny pomiar obrabianych przedmiotów, ich wymianę oraz automatyczny proces usuwania wiórów.

Narzędzia stosowane do obróbek CNC oraz ich najważniejsze cechy 

Nowoczesne urządzenia używane do obróbki CNC (głównie frezarki i tokarki) muszą charakteryzować się bardzo dużą wydajnością. Służą temu m.in. specjalne ciecze obróbkowe i wysokociśnieniowe systemy ich doprowadzania, które poprawiają szybkość skrawania. Obrabiarka musi mieć także dużą sztywność oraz solidne łożyska, dzięki czemu skrawanie będzie maksymalnie precyzyjne. W przypadku realizowanych przez naszą firmę zamówień obrabianiem CNC, odchylanie wynoszą zaledwie +/- 0,003 mm, a wszystkie uzyskane elementy podlegają skrupulatnej kontroli jakościowej w izbie pomiarowej. Tam ich zgodność porównywana jest z rysunkami, które dostarczyli nasi klienci, a produkty niespełniające norm nie trafiają do odbiorców.

Obróbka sterowanymi komputerowo urządzeniami pozwoliła na znaczny rozwój wielu dziedzin przemysłu, w tym branży motoryzacyjnej i maszynowej. Wszystko dzięki bardzo dużej precyzji uzyskiwanych elementów i szybkości ich wykonania. Z maszyn tych korzystają jednak nie tylko duże przedsiębiorstwa, bowiem ich zalety mogą być wykorzystane również przez mniejsze podmioty. W ich przypadku najdogodniejszą opcją jest zlecenie obróbki zewnętrznej firmie takiej jak nasza, która posiada wysokiej jakości urządzenia oraz doświadczonych w ich obsłudze specjalistów.  

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego