Toczenie CNC

Do podstawowych usług CNC przez nas oferowanych należy toczenie z wykorzystaniem automatów jedno- i sześciowrzecionowych, umożliwiających produkcję wieloseryjną bardzo precyzyjną. Metoda polega na usunięciu zewnętrznej warstwy materiału przy wykorzystaniu maszyny sterowanej numerycznie, która uwzględnia przy obróbce rodzaj, twardość, a także chropowatość materiału. Istnieje możliwość przeprowadzenia toczenia CNC elementów wykonanych ze stali kwasoodpornej, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu, czy tworzyw sztucznych. My oferujemy głównie obróbkę materiałów metalowych.

Wykorzystywane urządzenia

W naszej pracy wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane do toczenia obrabiarki. Stosujemy sprzęt wykorzystujący nowoczesną technologię CNC, pozwalającą na komputerowe ustawienie parametrów. Dzięki temu nasi operatorzy mają duże możliwości w zakresie przystosowania sprzętu do określonych funkcji w procesie obróbczym. Pozwala to zniwelować ryzyko błędów pracujących narzędzi urządzenia. Posiadając w parku maszynowym automaty jedno- oraz sześciowrzecionowe możliwe jest między innymi toczenie, wytaczanie, a także planowanie, nawiercanie, rozwiercanie, nacinanie gwintu, itp. W przypadku urządzeń sześciowrzecionowych możliwe jest obrabianie kilku przedmiotów równocześnie, co gwarantuje szybszą realizację zleceń – również tych wieloseryjnych.

Zastosowanie

Toczenie CNC ma szerokie zastosowanie w wielu branżach, w szczególności w obszarze przemysłu, gdzie konieczna jest realizacja produkcji dużych partii w krótkim czasie. Ta metoda stosowana jest przede wszystkim do obróbki skrawaniem przedmiotów o powierzchni obrotowej, takich jak wałki, stożki, gwinty, kule. Toczenie CNC jest stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest osiągnięcie dokładnych powierzchni walcowatych, stożkowych oraz kulistych. Z naszej oferty mogą skorzystać między innymi warsztaty samochodowe, zakłady wytwarzające części do maszyn. Wykonane wyroby mogą być po procesie toczenia poddane dalszym procesom obróbczym, takim jak szlifowanie, polerowanie, hartowanie, galwanizowanie, gięcie.

Atuty naszej firmy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów zapewniamy profesjonalną obsługę w zakresie obróbki CNC. Jesteśmy w stanie przygotować między innymi wałki, osie, tuleje, pierścienie, stożki i wiele innych przedmiotów. Podejmujemy się kompleksowej realizacji zlecenia. Oznacza to, że przyjmujemy gotowe projekty przeznaczone do obróbki z wykorzystaniem maszyn sterowanych numerycznie, ale też jesteśmy w stanie zaproponować przygotowanie takiego projektu – zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami naszych Klientów.

Gwarantujemy:

  • precyzję w zakresie wykonania poszczególnych elementów,
  • powtarzalność parametrów technicznych,
  • szybkość wykonania nawet dużej serii produktów,
  • duże możliwości wykonania różnych kształtów i wymiarów.

Realizujemy usługę toczenia CNC dla Klientów z terenu całego Śląska. Jesteśmy otwarci również na przyjęcie zleceń z innych regionów. Obsługujemy małe, średnie i duże firmy, a także klientów indywidualnych.

Cięcie laserowe, obróbka CNC, frezowanie