Na czym polega obróbka laserowa metali?

obróbka laserowa metali

Na czym polega cięcie laserem?

Cięcie laserowe to jeden z procesów rozdzielania termicznego. Wykorzystuje działanie tzw. wiązki laserowej, która umożliwia skupienie sporej energii na niewielkim fragmencie. Wiązka laserowa uderza w powierzchnię metalu i silnie nagrzewa ją aż do stopienia lub do całkowitego odparowania. W momencie, gdy wiązka laserowa całkowicie wniknie w materiał w jednym punkcie, rozpoczyna się właściwy proces cięcia.

Jeśli chodzi o charakterystykę całego procesu, to warto wiedzieć, że cięcie laserembędzie szczególnie efektywne w przypadku blach czarnych osiągających grubość około 15 mm oraz nierdzewnych (do 6 mm) lub aluminiowych (do 3 mm).

Czemu warto obrabiać materiały metalowe?

Tak naprawdę większość przedmiotów codziennego użytku oraz artykułów profesjonalnych zostało poddanych przeróbce. Producenci wykorzystują procesy obróbki do nadania elementom pożądanego kształtu i właściwości. Oprócz cięcia laserem do popularnych metod można zaliczyć m.in. cięcie wodą, elektrodrążenie, obróbkę wibrościerną oraz obróbkę CNC.

Korzyści z obróbki laserowej

Obróbka laserowa należy do nowocześniejszych i bardziej rekomendowanych rozwiązań w zakresie obróbki metalu.    

Taka metoda gwarantuje wysoką spójność, a ponadto jest szybka, precyzyjna i niezawodna. Pozwala na dokładne, a przede wszystkim powtarzalne obrabianie materiału. Można w ten sposób uzyskać optymalny kształt i rozmiar przedmiotu metalowego. Żadna inna technologia nie daje możliwości cięcia tak wielu różnych rodzajów materiałów zarówno organicznych, jak i nieorganicznych. Ponadto cięcie laserowe rozdziela materiał na tyle skutecznie, że w wielu przypadkach nie ma konieczności wdrażania obróbki końcowej.

Opisywaną usługę mają w swojej ofercie wyłącznie najbardziej renomowani zleceniobiorcy. Zlecenie obróbki laserowej profesjonalnej firmie Admot to gwarancja zadowolenia. Wyśmienicie wyposażone zaplecze maszynowe umożliwia precyzyjne wycinanie nawet bardzo zaawansowanych kształtów w różnego typu wyrobach przemysłowych i nie tylko.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego