Frezowanie profili

Realizujemy na terenie województwa śląskiego kompleksową obróbkę detali, które znajdują następnie zastosowanie przemyśle samochodowym, a także meblarskim i maszynowym podczas budowy maszyn. Przyjmujemy przede wszystkim zamówienia na frezowanie profili, wykonując także wiercenie, fazowanie, gwintowanie oraz rozwiercanie. Wykorzystujemy do tego specjalistyczny sprzęt renomowanych producentów, który jest obsługiwany przez nasz wykwalifikowany zespół. Poniżej przedstawiamy wszystkie aspekty tej usługi, aby dokładnie znali Państwo nasze możliwości.

Czym jest frezowanie?

Frezowanie należy do metod obróbki skrawaniem, a dokładnie obróbki ubytkowej. Stosując tzw. frez następuje odcinanie wybranego nadmiaru, zmieniając kształt oraz wymiary detalu. Przy pomocy tej techniki można osiągnąć nawet najbardziej precyzyjne wzory, wykonując między innymi uzębienia na kołach zębatych, rowki wpustowe, a także matryce i stemple. Frezowanie nie jest droższe, niż inne metody obróbki elementów i cieszy się dużą popularnością na rynku - dlatego również nie mogło go zabraknąć w naszym zakładzie.

Wykorzystywane urządzenie

Podczas prowadzonych prac z zakresu frezowania profili i innych detali wykorzystujemy między innymi:

  • centrum obróbcze trójosiowe marki Cincinnati,
  • centrum obróbcze czteroosiowe marki Haas.

Posiadają one następujący zakres osi: X = 1300 mm, Y = 540 mm, Z = 560 mm. Jednocześnie zakres prędkości pracy wrzeciona może osiągać 0 ÷ 12000 obr/min.

Są to wysokowydajne urządzenia, które są w stanie wykonać bardzo dokładne detale w bardzo krótkim czasie podczas produkcji seryjnej. Umożliwiają wykonanie frezowania, gwintowania, rozwiercania oraz wiercenia na elementach z szerokiego zakresu materiałów. Ponadto posiadają wbudowaną sondę do pomiaru narzędzi i obrabianego detalu oraz punktu zerowego. Dzięki temu można osiągnąć znakomite rezultaty, zgodnie z przekazaną specyfikacją techniczną lub rysunkami technicznymi.

Zastosowanie

Frezowanie profili może zostać zrealizowane na takich materiałach, jak miedź, aluminium, stal czarna i nierdzewna, a także brąz. Jednakże zawsze staramy się dopasować do potrzeb naszych Klientów, w związku z czym prosimy o indywidualny kontakt jeżeli wymagana jest obróbka innego materiału. Elementy nie mogą posiadać długości większej niż 1300 mm oraz szerokości sięgającej ponad 600 mm. Ta technika jest stosowana częściej niż inne metody obróbcze, w tym te ręczne, ze względu nie tylko na dokładność, ale również wysoką powtarzalność wymiarów oraz kształtów.

Atuty naszej firmy

Zlecając nam obróbkę profili i innych detali w dowolnej liczbie sztuk otrzymują Państwo automatycznie gwarancję wysokiej jakości i dotrzymanie wspólnie wyznaczonego terminu jej realizacji. W prowadzonych pracach kierujemy się systemem zarządzania jakością, który pozostaje zgodny z obowiązującą normą ISO 9001:2015. Dysponujemy również bogatym zapleczem technicznym, który pozwala nam przeprowadzić dalszą obróbkę elementów, po zakończeniu frezowania profili. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Cięcie laserowe, obróbka CNC, frezowanie