Co to jest obróbka CNC?

obróbka CNC

Na czym polega ta technologia?

Skrawanie odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia sterowanego za pomocą komputera i interfejsu użytkownika, nadzorowanego przez operatora.  Maszyna CNC pracuje w oparciu o skonsultowany z klientem projekt. Oprogramowanie komputerowe pozwala operatorowi idealnie odzwierciedlić wcześniej przygotowany projekt, przy uwzględnieniu obliczeń zawartych w dokumentacji technicznej.   

Ostrze, dzięki któremu możliwa jest obróbka materiałów, to frez. Jest to wieloostrzowy przedmiot o kształcie obrotowej bryły. Dzięki tej własności można obrabiać przedmioty o powierzchni płaskiej lub o bardziej skomplikowanych kształtach.

Obróbka CNC sprawdzi się do definiowania kształtów zarówno metali i tworzyw sztucznych, jak i drewna. Jest to stosunkowo nowa metoda, która z roku na rok coraz bardziej zyskuje na uznaniu.

Jakie jest zastosowanie obróbki CNC?

Centra sterowane numerycznie umożliwiają pracę na różnych detalach i profilach. Obróbkę CNC wykorzystuje się więc do przerabiania elementów takich jak:

  • rowki,
  • gwinty,
  • płaszczyzny,
  • otwory,
  • uzębienia,
  • powierzchnie kształtowe.

Zakres wykonywanych czynności obejmuje m.in. wiercenie, nacinanie oraz frezowanie. Doskonałe właściwości obróbki CNC doceniają przedstawiciele branży przemysłowej oraz architekci. Tę metodę można bowiem wdrażać do tworzenia podzespołów automatyki przemysłowej lub nawet do tworzenia efektownych, dekoracyjnych elementów
w aranżacjach wnętrz.

Co można osiągnąć dzięki obróbce CNC?

Opisywana metoda gwarantuje szybką i precyzyjną obróbkę każdego typu materiałów, przy zachowaniu jak największej wydajności. Otrzymywane wyroby charakteryzują się wysoką jakością. Klient uzyskuje starannie wykonane detale o pożądanych kształtach i wymiarach. Nowoczesne maszyny CNC umożliwiają wykonanie każdego rodzaju produktów,
o zróżnicowanych parametrach. 

U najbardziej renomowanych usługodawców, takich jak firma Admot, seryjna obróbka CNC jest możliwa m.in. dzięki maszynom sterowanym numerycznie pracującym z dokładnością do +/- 0,003 mm.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego