Cięcie laserowe — wysokiej precyzji obróbka laserowa na Śląsku

Cięcie laserowe to metoda, która umożliwia precyzyjne wykonanie drobnych i skomplikowanych wzorów na profilu aluminiowym czy stalowym. Wystarczy wprowadzić projekt do komputera. Zapraszamy!

Na czym polega cięcie laserem?

Cięcie laserem polega na tym, że wiązka laserowa podgrzewa obrabianą powierzchnię do momentu jej stopienia. Dzięki temu straty materiału są minimalne, co zmniejsza koszt produkcji. Jednocześnie cięcie laserem profili aluminiowych gwarantuje dużą dokładność. Linia cięcia laserowego jest tej samej grubości, co wiązka samego lasera. Oznacza to, że maszyna wykona nawet najbardziej skomplikowane wzory geometryczne. Gwarantujemy, że produkt będzie miał dokładnie takie same wymiary jak na dostarczonej dokumentacji. Powierzchnia po cięciu laserem będzie gładka i czysta, dlatego nie będzie potrzebna dodatkowa obróbka. Jednocześnie przedmiot nie będzie się odkształcał. Jest to niezwykle ważne w przypadku zakładów przemysłowych, gdzie poszczególne części muszą pasować do innych. Nawet drobne rozbieżności mogą powodować opóźnienia, a nawet uszkodzenia urządzeń. Kolejną zaletą cięcia laserem jest to, że można je stosować na różnych materiałach takich jak:

  • aluminium,
  • stal,
  • drewno,
  • szkło,
  • miedź.

Cięcie laserem profili aluminiowych wykorzystujemy w takich branżach jak budownictwo, rolnictwo oraz przemysł. Prowadzimy produkcję zarówno małoseryjną, jak i wieloseryjną. Dzięki szybkości tego rozwiązania zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń przy zachowaniu wysokiej jakości. Realizujemy cięcie laserem dla klientów ze Śląska i okolic.

Zapytanie ofertowe na zakup lasera światłowodowego