Cięcie laserowe

Świadczymy usługi w zakresie profesjonalnej obróbki różnego rodzaju materiałów, wykorzystując do tego sprzęt znajdujący się w naszym bogato wyposażonym zapleczu maszynowym. Dzięki temu zostaną zrealizowane zlecenia na cięcie laserem zarówno na pojedyncze, jak i seryjne elementy o dowolnym przekroju. Następnie mogą one zostać wykorzystane między innymi podczas produkcji lub naprawy maszyn. Poniżej zamieściliśmy informacje szerzej opisujące wykorzystywane nasze urządzenie i jego zastosowanie, a także krótko przedstawiliśmy dlaczego to właśnie naszą firmę warto wybrać.

Wykorzystywane urządzenie

Cięcie i obróbkę laserem profili aluminiowych, rur oraz innego rodzaju elementów dokonujemy przy pomocy zaawansowanego technologicznie sprzętu światłowodowego producenta ADIGE, przynależącego do spółki BLM Group. Lasertube LT5 jest wykorzystywany w profesjonalnych zakładach zajmujących się obróbką materiałów na całym świecie, dlatego nie mogło go również zabraknąć w naszym śląskim zapleczu maszynowym. Doskonale sprawdza się podczas obróbki ciągłej profili aluminiowych i stalowych nie naruszając ich struktury materiałowej.

Urządzenie wyróżnia się najwyższymi parametrami technicznymi, dzięki czemu jest przystosowany do najbardziej specjalistycznych zadań. Wykorzystywany jest przede wszystkim do cięcia laserem niewielkich i średnich elementów. Zastosowanie przemyślanej konstrukcji sprawia, że przenoszone pręty czy profile aluminiowe są zawsze stabilnie utrzymywane w pożądanej pozycji, co pomaga uniknąć ich ewentualnego uszkodzenia. Dzięki niskiemu zużyciu energii i wysokiej wydajności zapewniamy przystępne ceny obróbki profili aluminiowych i stalowych. Cięcie i obróbka laserem rur oraz profili aluminiowych przebiega sprawniej i jest dokładniejsza dzięki połączeniu naszych kompetencji oraz urządzenia Lasertube LT5. Wyróżnia się ono również kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu nie zajmuje dużo przestrzeni w naszym zakładzie, umożliwiając lepszą i bezpieczniejszą segregację wyprodukowanych elementów.

Zastosowanie

Wykonujemy cięcie laserowe elementów z takich materiałów, jak stal czarna i nierdzewna, a także z brązu, aluminium oraz miedzi. Tniemy oraz obrabiamy detale o przekroju między innymi kwadratu, koła, prostokąta, a także trójkąta, dbając o zachowanie najwyższej jakości dzięki zastosowaniu maszyny Lasertube LT5 obsługiwanej przez nasz wykwalifikowany zespół. Profile aluminiowe, rury oraz inne komponenty powinny posiadać średnicę sięgającą od ⌀12 do ⌀125 mm, znajdując się w zakresie długości od 2 do 1500 mm.

Atuty naszej firmy

Posiadamy doświadczenie w dokonywaniu obróbki elementów z miedzi, stali i aluminium sięgające już ponad 29 lat. Na bieżąco mogliśmy zapoznawać się z nowymi technikami oraz technologiami, wprowadzając je do prowadzonych przez nas prac. Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie zrealizować cięcie i obróbkę laserem na urządzeniu Lasertube LT5 firmy ADIGE nie tylko zgodnie z wymaganiami naszych Klientów, ale również ściśle trzymając się ustalonych wcześniej terminów - niezależnie jak duże jest zlecone zamówienie.

Cięcie laserowe, obróbka CNC, frezowanie